Data dodania: 14 listopada 2021 r. / Aktualizacja: 14 listopada 2021 r.

Baraże już mamy. Czas godnie pożegnać się z eliminacjami

oswietlony-stadion oswietlony-stadion

Wysokie zwycięstwo nad Andorą sprawiło, że Polacy są już pewni gry w przyszłorocznych barażach o udział w Mistrzostwach Świata w Katarze. Jak powinno wyglądać ich pożegnanie z eliminacjami? Czy warto narażać zdrowie najlepszych zawodników? O tym w kilku słowach w niniejszym artykule. Serdecznie zapraszamy.

Filary odpoczną

Z komunikatu prasowego opublikowanego przez rzecznika prasowego Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakuba Kwiatkowskiego dowiedzieliśmy się, że podczas potyczki z 43. drużyną rankingu FIFA na boisku na pewno nie ujrzymy Grzegorza Krychowiaka, Kamila Glika oraz Roberta Lewandowskiego.

O ile nieobecności Krychy byliśmy świadomi już dawno, o tyle decyzja o daniu wolnego Kamilowi Glikowi oraz Lewemu delikatnie nas zaskoczyła. Zaznaczamy jednocześnie, że w pełni ją rozumiemy. W spotkaniu o tak niskim ciężarze gatunkowym nie warto ryzykować zdrowia najbardziej doświadczonych i jednocześnie dość wiekowych już zawodników. Paulo Sousa wie co robi. 

Jednocześnie rodzi się pytanie, komu dać szansę w miejsce wyżej wymienionych graczy. My już mamy na to pewien pomysł.

Pełna gotowość

Profesjonalnego piłkarza powinna charakteryzować pełna gotowość do zastąpienia swojego rywala do miejsca w składzie niemal o każdej porze dnia i nocy. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy może powtórzyć się kolejna szansa do zaprezentowania się zarówno szerszemu gronu kibiców, jak i samego szkoleniowcowi.

Jeśli chodzi o starcie z Madziarami, to bardzo liczymy na to, że Paulo Sousa da właśnie szansę kilku zawodnikom ze swoistego zaplecza kadry narodowej.

Pomiędzy słupkami reprezentacji dobrze byłoby zobaczyć wreszcie Łukasza Skorupskiego. 30-latek zasłużył już od dawna na swoją szansę, a nie da się przecież ukryć, że solidny zmiennik jest teraz potrzebny Wojciechowi Szczęsnemu jak nigdy wcześniej.

Formacja defensywna znów będzie z pewnością opierać się na trójce obrońców, w której skład wejdą zapewne Bartosz Bereszyński, Jan Bednarek oraz ktoś z dwójki Helik-Dawidowicz.

Na pozycji prawego wahadłowego już od pierwszej minuty meczu powinniśmy ujrzeć Matty’ego Casha, a miejsce po przeciwnej stronie boiska zajmie zapewne Przemysław Frankowski.

Duet pomocników o nieco bardziej defensywnych inklinacjach będzie stanowić dwóch przedstawicieli wyspiarskiego stylu gry, a więc Moder oraz Klich. Na przysłowiowej „kierownicy” wystąpi wedle wszelkich przewidywań Piotr Zieliński, a ciężar zdobywania bramek na swoje barki wobec nieobecności kapitana wezmą Milik oraz Świderski. 

polska-wegry-sklad

Czy takie zestawienie personalne pozwoli nam rozstrzygnąć tę rywalizację na swoją korzyść bez zbytnich nerwów? Mamy taką nadzieję. Pożegnanie z reprezentacją w 2021 roku jest nam bardzo potrzebne. W kolejnych miesiącach nerwów będziemy mieć bowiem aż nadto.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 3)