Rankingi drużyn najpopularniejszych gier on-line 2024

e sport ranking e sport ranking

Sport w Internecie? Co za absurd! Można trenować na świeżym powietrzu lub w siłowni, ale online? No, właśnie. Czym więc jest e-sport, bo na pewno nie jest to sport klasyczny, czyli ćwiczenia, które wszyscy doskonale znają? Warto tutaj zauważyć, że zaledwie kilka lat temu nikt by też nie potraktował e-sportu w poważny sposób. Przecież sport elektroniczny to gry komputerowe, a to po prostu jest zwyczajna zabawa dla dzieci. Taki sport nigdy też nie wzbudzi u ludzi odpowiednich emocji, a sam pomysł, że na czymś takim ktokolwiek mógłby zarabiać realne pieniądze, wywoływał uśmiech pełen politowania. Jednak wszystko się zmienia, więc teraz o zmianach w tym temacie słów kilka…

Czytaj dalej ↓

Na skróty:

Ostatnia aktualizacja: 2024-05-29 14:05:03

FIFA Ranking gry FIFA

Poz.DrużynaPunkty
1 Niemcy RBLZ Gaming - RB Leipzig2368.75
2 Team FUTWIZ Europe1899.59
3 Hiszpania Riders x Atlético de Madrid1695
4 Szwecja TG.NIP1455.63
5 DUX America1335.42
6 Francja Atlantide Wave1280
7 Włochy Napoli eSports1160
8 Afryka Południowa Goliath Gaming1127.5
9 SAF1097.92
10 Dania Brøndby Esport1070.83
11 Malezja JDT | GBX Esports987.5
12 Singapur Team Flash985.83
13 Szwajcaria FC Basel 1893 eSports962.5
14 Włochy Mkers874.58
15 Complexity Gaming866.25
16 Meksyk KrowMx eSports828.33
17 Brazylia MGCF eSports - RMA Tech827.5
18 Australia Hollywood818.34
19 Anglia Fnatic808.75
20 Stany Zjednoczone DC United786.25
21 Arabia Saudyjska Twisted Minds781.67
22 Stany Zjednoczone Essentials Gaming North America737.5
23 Niemcy FC Schalke 04736.25
...
24 Włochy Team Exeed730.42
26 Anglia Manchester City Esports701.25
27 Brazylia AFC Ajax Brazil685
28 Holandia Team Gullit663.75
29 Hiszpania Team Heretics645
30 Anglia EXCEL609.8
31 Włochy AC Monza Team Esports596.25
32 Włochy Reply Totem549.38
33 Brazylia SPQR Academy538.33
34 Niemcy NEO523.75
35 Brazylia R10 Team Ronaldinho520
36 Australia Dire Wolves500
37 Finlandia YMCA Esports495
38 Australia Melbourne City Esports482.5
39 Francja Team Vitality LOSC470.42
40 Brazylia TTBundled CM466.88
41 Arabia Saudyjska ANKAAEsports443.75
42 Zjednoczone Emiraty Arabskie Koragate Ooredoo Thunders437.5
43 Niemcy 1. FC Köln424.17
44 Meksyk Essentials Gaming416.25
45 Egipt KoraGate eSports410
46 Japonia Blue United eFC399.17
47 Afryka Południowa Urban Espresso398.33
48 Dania R288397.5
49 Brazylia SPQR Brasil Team392.92
50 Stany Zjednoczone New York City Esports388.75
51 Arabia Saudyjska 25eSports387.09
52 Brazylia Netshoes Miners380.42
53 Niemcy VfL Bochum 1848379.17
54 Team FUTWIZ375
55 Meksyk Timbers Esports369.89
56 KRÜ esports368.75
57 Włochy Genoa Esports353.34
58 Arabia Saudyjska Tuwaiq eSports Club351.25
59 Malezja WICKED ESPORTS348.33
60 Hiszpania DUX Gaming341.67
61 Norwegia OffPitch x LSK330.63
62 Australia ORDER325
63 Stany Zjednoczone MNUFC x VWFC320
65 Holandia AFC Ajax303.75
66 Afryka Południowa Orlando Pirates FC300
67 SAF Europe294.38
68 Japonia Kashima Antlers294.17
69 Urugwaj Central Espanhol R10290.21
70 Malezja JDT | Gamesbond Esports288.33
71 Australia SquadFalse9 Australia286.67
72 Hiszpania Falcons277.5
74 Hiszpania KOI265
75 Holandia Feyenoord Rotterdam257.5
76 Dania Astralis253.75
77 Niemcy Hansa Rostock eFootball250
78 Niemcy FOKUS CLAN245
79 Hiszpania LEVANTE UD eSports242.92
80 Anglia Team FUTWIZ Football Friends240.84
81 Meksyk Zeal22 America240
82 Arabia Saudyjska R8eSPORTS239.8
83 Afryka Południowa Bravado Gaming237.5
83 Izrael NOM eSport237.5
85 Holandia FC Twente x Azizt235
86 Hong Kong eSports Hong Kong234.17
87 Turcja Galatasaray Espor233.34
87 Brazylia Medellin Es233.34
89 Burnley Football Club232.5
90 Austria FK Austria Wien231.67
92 Hashtag United230
93 Zjednoczone Emiraty Arabskie Nasr eSports228.33
94 Francja Olympique Lyonnais226.25
95 Indie GodLike Esports221.67
96 Arabia Saudyjska Asmr x YaLLa220.83
97 Arabia Saudyjska DRAGONS eSports220
98 Portugalia FC Famalicão Esports215.83
99 Meksyk SB18 Esports211.25
100 Kolumbia Infinity Latin America210
Poz.DrużynaPunkty

Ostatnia aktualizacja: 2024-05-29 15:05:36

Ranking Dota 2

Poz.DrużynaWygraneMecze
1
Booker DeWittBooker DeWitt
62.00%50
2
Entity.医者watson`Entity.医者watson`
55.20%125
3
goomoonryonggoomoonryong
57.29%96
4
硬
53.13%224
5
AiMいAiMい
46.67%45
6
\\\
87.50%8
7
1xD!1xD!
57.69%130
8
白文涛白文涛
54.17%48
9
BetBoom.gpk~BetBoom.gpk~
58.49%106
10
WoWoWoWWoWoWoW
58.82%119
11
iG.EmoiG.Emo
53.97%252
12
伊斯塔战灵伊斯塔战灵
83.33%18
13
起风了起风了
71.43%7
14
OG.bzmOG.bzm
52.83%53
15
ShenoritaShenorita
60.36%111
16
hate and lovehate and love
57.65%196
17
低手低手
65.52%29
MiejsceDrużynaWygraneMecze

Ostatnia aktualizacja: 2024-05-29 23:05:12

Ranking Counter Strike: Global Offensive

Poz.DrużynaPunktyGracze
1
NiemcyMOUZ
2350.75xertioN, torzsi, Jimpphat, Siuhy, Brollan
2
Stany ZjednoczoneFaZe Clan
1964.57karrigan, ropz, rain, frozen, broky
3
FrancjaTeam Vitality
1363.67ZywOo, apEX, Spinx, flameZ, mezii
4
UkrainaNatus Vincere
1390.74IM, w0nderful, B1t, Aleksib, jL
5
HiszpaniaG2 Esports
1293.76m0NESY, nexa, huNter, NiKo, HooXi
6
RosjaTeam Spirit
1070.62donk, zont1x, magixx, chopper, SH1RO
7
RosjaVirtus.pro
885.373n0rb3r7, fame, FL1T, Jame, electronic
8
Stany ZjednoczoneComplexity
783.967Grim, hallzerk, JT, EliGE, floppy
9
DaniaAstralis
849.683br0, Jabbi, device, stavn, Staehr
10
FinlandiaENCE
232.013Goofy, hades, Kylar, gla1ve, dycha
11
DaniaHEROIC
394.533kyxsan, TeSeS, Sjuush, Nertz, degster
12
RosjaCloud9
189.342Ax1Le, Boombl4
13
KanadaTeam Liquid
498.065cadiaN, NAF, skullz, YEKINDAR, Twistzz
14
BrazyliaFURIA Esports
306.332KSCERATO, yuurih, chelo, FalleN
15
UkrainaMonte
172.963kRaSnaL, DemQQ, Woro2k, styko
16
TurcjaEternal Fire
348.629MAJ3R, Wicadia, woxic, XANTARES, Calyx
17
BrazyliaImperial Sportsbet
359.395VINI, decenty, HEN1, felps, noway
18
FrancjaTeam Falcons
295.176Snappi, SunPayus, Magisk, maden, dupreeh
19
NiemcyGamerLegion
152.576Snax, volt, aNdu, sl3nd, FL4MUS
20
MongoliaThe MongolZ
299.606910, mzinho, bLitz, Techno4K, senzu
21
BrazyliapaiN Gaming
273.05lux, biguzera, nqz, kauez, Snowzin
22
AustraliaFlyQuest
317.499dexter, liazz, INS, aliStair, Vexite
23
PortugaliaSAW
248.145roman, MUTiRiS, arrozdoce, story, ewjerkz
24
NiemcyBIG
170.969prosus, tabseN, Krimbo, syrsoN, JDC
25
RosjaBetBoom Team
200.57zorte, KaiR0N, nafany, s1ren, Magnojez---
26
BrazyliaMIBR
229.615brnz4n, drop, exit, saffee, insani
27
Stany ZjednoczoneM80
143.627slaxz, reck, malbsMd, Swisher, s1n
28
Francja3DMAX
204.684Ex3rcice, Lucky, Maka, Djoko, Graviti
29
AngliaFnatic
73.0799KRIMZ, bodyy, afroo, matys, blameF
30
DaniaOG
94.9062F1KU, Nexius, k1to, HeavyGod
31
BrazyliaLegacy
98.7234dumau, NEKIZ, b4rtiN, latto, Stewie2k
32
SzwecjaNinjas in Pyjamas
60.8081maxster, isak, r1nkle, ALEX, REZ
33
RosjaAurora Gaming
95.869Norwi, KENSI, Lack1, deko, r3salt
34
ChinyLynn Vision Gaming
84.2216XG, mitsuha, Emilia, Starry
35
Argentyna9z Globant
59.4787buda, Martinez, HUASOPEEK, dgt, max
36
SzwecjaMetizport
76.608adamb, ztr, Jackinho, nilo, Plopski
37
Stany ZjednoczoneNouns Esports
47.9357RUSH, nosraC, cJ, jeorge, Junior
...
38
HiszpaniaMovistar KOI
68.5374JUST, stadodo, dav1g, adamS, mopoz
40
RosjaAmkal Esports
65.9706Forester, Krad, ICY, TRAVIS, Sdaim
41
BrazyliaRED Canids
67.5795hardzao, venomzera, dav1d, nython, coldzera
42
Rosja9Pandas
36.9941clax, glowiing, d1Ledez, seized, iDISBALANCE
43
BrazyliaODDIK
53.48Tuurtle, naitte, WOOD7, matios
44
Stany ZjednoczoneParty Astronauts
33.2961infinite, cxzi, ben1337, WolfY, FaNg
45
Stany ZjednoczoneBOSS
34.1613Cryptic, freshie, D4rtyMontana, PwnAlone, Pluto
46
DaniaGaimin Gladiators
117.634Queenix, Patti, Nodios, kraghen, salazar
47
Stany ZjednoczoneWildcard Gaming
33.466stanislaw, SLIGHT, Sonic, JBa, Griizz
48
BiałoruśNemiga Gaming
46.74khaN, riskyb0b, Xant3r, 1eeR
49
ChinyTYLOO
32.6001JamYoung, Mercury, zdr
50
BrazyliaFluxo
34.9185arT, Lucaozy, zevy, chay, nicks
51
ArgentynaBESTIA
19.9663meyern, Noktse, tomaszin, luchov, naz
52
KanadaNRG
26.9914oSee, Brehze, HexT, autimatic, Walco
53
WęgryPera Esports
26DGL, Aaron, bibu, Porya
54
AustraliaRooster
19.4737nettik, chelleos, asap, TjP, dangeR
55
RosjaFORZE
7.85647shalfey
56
BrazyliaYNG Sharks
17.438rdnzao, togs, doc, drg, Gafolo
57
BrazyliaCase Esports
23.1704nyezin, yepz, RCF, RICIOLI, urban0
58
MongoliaATOX Esports
21.876MiQ, dobu, kabal, zesta, Annihilation
59
FinlandiaHAVU Gaming
0airax, ottoNd, jelo, uli, puuha
60
BrazyliaTeam Solid
15.974LcmM, xureba, gbb, ALLE
61
Guild EaglesGuild Eagles
12.4644SENER1, gxx-, rigoN, juanflatroo, sinnopsyy
63
AustraliaBad News Kangaroos
16.768damyo, ADDICT, HaZR, BRACE
64
UkrainaB8
19.875npl, esenthial, headtr1ck, cptkurtka023, alex666
65
DaniaSashi Esport
19.875kwezz, Lucky, IceBerg, Cabbi, MistR
66
BrazyliaGalorys
19.32detr0it, koala, hoax, ninjaZ, happ
67
ChinyRare Atom
18.2ChildKing, Summer, somebody, ahang, ZZZZZZZZnan
68
ChinySteel Helmet
16.005Mo, DD, xiaosaGe, AE, 18yM
69
Stany ZjednoczoneTake Flyte
0.26mds_us, Gabe, CoJoMo, shutout, BeaKie
70
EuropeBLEED Esports
11.0983faveN, CYPHER, hampus, jkaem, nawwk
71
ArgentynaKRÜ Esports
13.86Righii, atarax1a, laser, lenci, Reversive
72
Australiasunday school
6.075Liki, mizzy, Versa, guag
73
CzechySINNERS Esports
0.3816SHOCK, beastik, oskar, majky, AJTT
74
AustraliaKZG
9.3518KZXL, Samuukxs, Mingovi, Hassie, JiNxZiE
76
Stany ZjednoczoneFLUFFY AIMERS
0.781318brett, jason, sacrifice, PNDLM, nooz
77
Stany Zjednoczoneregain
6.75joshy, Zucar, sasha, rayxts, dvrk
78
LibanJiJieHao
4.79115m1N1, ISSAA, ViTaL
79
AustraliaDXA Esports
6.144Roflko, motion, Kiyo, lucas
80
AngliaEndpoint CeX
0.052125cej0t, CRUC1AL, MiGHTYMAX, Surreal, AZUWU-
81
RosjaTeam Space
0.177043danistzz, Vert, fozil, leri511, TruNiQ
82
NiemcyALTERNATE aTTaX
0.052125awzek, FreeZe, ArroW, hyped, skyye
83
ChinyNewHappy
7.8996SPine, TiGeR, zy88, jiejie, Rage_cn
84
Brazyliaw7m esports
3.374stormzyn, zede, fokiu, t9rnay, card
85
SerbiaZero Tenacity
4.60219aVN, simke, brutmonster, Cjoffo, nEMANHA
86
BrazyliainSanitY Sports
4.725iDk, f4stzin, cass1n, shz, pesadelo
87
BrazyliaadalYamigos
3.0975zqk, piria, delboNi
88
RosjaInsilio
4.47188Pipw, faydett, FpSSS, sugaR, Polt
89
ArgentynaLA RUGONETA
2.5515BK1, abizz, relentless, zock, nasher
90
IndonezjaBigetron Fury
4.095WasteOfAmmo, BnTeT, nero, aleph, Derek
91
ChinyGen.G Esports
4.095heartZ, ScreaMy, miracle, Erye, Resay
92
AustraliaVantage Esports
0SkulL, Drox, N1ghtraid, Omichella, vision
93
SłowacjaTeam Sampi
0.0478075ZEDKO, The eLiVe, fino, manguss, sAvana1
94
PeruCatEvil
0zockie, BabyRage, tor1towOw, Antuanette, SJR
95
Stany ZjednoczoneLimitless
0Mellow, DaneJoris, grape, PoseidoNN, DooM
96
Bułgaria500
0dennyslaw, Rainwaker, SHiPZ, Patrick--, REDSTAR
97
Stany ZjednoczoneMythic
0.2912fREAKAZOiD, Cooper-, fl0m, Trucklover86, hate
98
SzwecjaEYEBALLERS
0.250425JW, Peppzor, HEAP, Sapec, Golden
99
CzechyEntropiq
0.822174regali, FASHR, tiziaN, Buzz, Marix
100
BrazyliaO PLANO
0fnx, fer, boltz, TACO, kNgV-
MiejsceDrużynaPunktyGracze

Ostatnia aktualizacja: 2024-05-29 03:05:05

Ranking Hearthstone

Poz.Drużyna
1Superman
2XiaoT
3Jiuqianyu
4西陵珩
5levik
6VirtuozZ
7OTGchu
8OTGRWBBYROSE
9Tianming
10快樂之潛行者
11Packet
12ang
13Ame
14DJWCB
15Derpinox
16uikyou
17Norwis
18Vengespirit
19Limei
20DawnHap
21voEz
22Skyline
23lion
24WanGe
25iNS4NE
MiejsceDrużyna

Ostatnia aktualizacja: 2024-05-29 06:05:03

Ranking Heroes Of The Storm

Poz.DrużynaPunktyWygrane
1W1nson1064857
2BPRaîku1029459
3ĦåĐƐŠ1022554
4Greed10073144
5PandaColada9802192
6Sesabos973178
7xunderscorex9513246
8Twice9425136
80Player5826216
10Хана9266103
11GGJia919150
12ラック9087185
13Blodcool9034171
14DaddysMilker8877168
15HPTNano8769157
16Bishepss876058
17Alvarus8686119
18Scorch8675339
19aryon708645140
20Hiraeth8604181
21CMDynouh8314195
22Gaflo8284185
23RQGRat823865
24Муренас818753
25AdaloCadnap8151107
26DDXHlopakA8101222
27DHSbluray8098206
28NNTAillon8090167
29Niche8032106
30JarekJay8017154
31Millibims8006134
32DHukkie783759
33athleticBird782563
34Liman777387
35Limuw30K7757185
36HunterOrc773162
37Rektyynoob7706270
38TLHasuObs7647467
39Krankle7555329
40DauntlessX7516119
41Nano7389159
42ElHéctor7357507
43schizak1d7354101
44MvpDaykwaza7319101
45peepoShyUwU7195173
46STÖRMSvamp7089429
47DDXAillon7083123
48MyTry7072155
49CkiLL9l700193
50WAHUltralisk6916143
51Skewubi685163
52STÖRMlauber6760104
53ГеройГероев675384
54Halalkött6742159
55Jäätynyt673063
56Pengu6657123
57mlodyAlfonso664561
58TheHuntsman6600302
59Sarah653163
60OXGyasu650197
61CMUltralisk649665
62Shaky6477141
63lordamu6476108
64ihateuall6474112
65Stanpard642885
66CMMascarade6421460
67Fertis6414106
68Herttua6313176
69SryInAdvance6188149
70NaKRbCsFr616661
71Brawl605582
72GodValhalla6042240
73Mitchelhof5964121
74Schnoxel5950100
75SexyPlatypus5931142
76tier4player589075
77Guiltyspark586859
78WaffleNommer5840437
79Minimilky5833246
81TimelessX5813136
82Ërhøl5744170
83Oyceeaaaaa5741108
84AstraL574161
85Rageseeker5733106
86Cylisium566260
87Hatshepsut561550
88Tracer557950
89PlayingSOLO554661
90ОкМес5545137
91BillyTalent553351
92SilentDreamz551383
93Abhaith5495150
94MŞ135453208
95bAWKNP5440122
96claudistroy543475
97HealerAFKMid537090
98Timebullet532098
99TalentBuild529391
100NpForCarry5213318
MiejsceDrużynaPunktyWygrane

Ostatnia aktualizacja: 2024-03-23 05:05:08

Ranking League Of Legends

Poz.DrużynaPunktyRozegrane meczeWygrane
1
Dr Natrium #KeriaDr Natrium #Keria
139024681%
2
dxszekk #EUNEdxszekk #EUNE
132821470%
3
寻短见 #000寻短见 #000
124416179%
4
将承诺 #1v0将承诺 #1v0
119017577%
5
Just Empty #WódaJust Empty #Wóda
107226566%
6
Zeri AbuserZeri Abuser
95715374%
7
BrutalStrikeBrutalStrike
9379974%
8
Luxuria #クィーンLuxuria #クィーン
93414676%
9
Ellutiini #EUNEEllutiini #EUNE
9259586%
10
prim0 #pompaprim0 #pompa
89613273%
11
Keria JrKeria Jr
87613863%
12
Forsaken FujinForsaken Fujin
86915177%
13
Just Unlυcky #2v8Just Unlυcky #2v8
86112474%
14
UNFAZED #GTPUNFAZED #GTP
85927861%
15
YAHAYA ABDULLAHI #SLAYYAHAYA ABDULLAHI #SLAY
8539485%
16
Andy #pivoAndy #pivo
85232269%
17
Q Chunks #EUNEQ Chunks #EUNE
85111970%
18
MacíuqMacíuq
82311467%
19
LunaTown #EUNELunaTown #EUNE
8157588%
20
Anakin390Anakin390
77324455%
21
XDragosXDragos
77229154%
22
Lebster1Lebster1
77015262%
23
ElluEllu
76011371%
24
Micu1423Micu1423
74424053%
25
femboj kotekfemboj kotek
74326055%
26
StαrBοyStαrBοy
73511159%
27
Eduardo BossEduardo Boss
73110061%
28
ΞMISTΞCHΔOSΞ #CURSEΞMISTΞCHΔOSΞ #CURSE
73027167%
29
SIT ON ME #FrokaSIT ON ME #Froka
71317953%
30
egw1999 #EUNEegw1999 #EUNE
71211465%
31
S12 IS SΟ FUNS12 IS SΟ FUN
70113854%
32
trexa adi trexa #EUNEtrexa adi trexa #EUNE
67515358%
33
Żądło #stgŻądło #stg
6357366%
34
Doknes43 #EUNEDoknes43 #EUNE
6318163%
35
zamzuzamzu
61913352%
36
FATGUMFATGUM
60814260%
36
WWWWWWWWWWWWWWWAWWWWWWWWWWWWWWWA
60811162%
38
fking papitofking papito
5987067%
39
OpρenheimerOpρenheimer
59014165%
40
Lazy BoiLazy Boi
57310363%
41
Snaha se ceníSnaha se cení
5618571%
42
tuletule
55119052%
43
SirasuySirasuy
5326269%
44
ττšρττšρ
72430262%
45
2307060723070607
71626257%
46
Darius is my boy #EUNEDarius is my boy #EUNE
71116755%
47
4MIR #EUNE4MIR #EUNE
71012163%
48
Green Buff #slaayGreen Buff #slaay
70822058%
48
Udyșor #0312Udyșor #0312
70810063%
50
Vasekfel #VFELVasekfel #VFEL
70520454%
51
dakata1 #EUNEdakata1 #EUNE
70116359%
52
Frope #XDDDDFrope #XDDDD
69710662%
53
MyrzelMyrzel
68312761%
54
JhinasMiravicius #4444JhinasMiravicius #4444
67921747%
54
TGTTM #TGTTMTGTTM #TGTTM
67914758%
56
rhianuernerhianuerne
67611367%
57
TempesstTempesst
67312557%
58
Komandos16Komandos16
66613362%
59
Silly Kitty #meeowSilly Kitty #meeow
65911161%
60
2303202423032024
65712259%
61
missing gf #727missing gf #727
65323464%
62
SkarneritoSkarnerito
64512357%
63
Endless Wind #420Endless Wind #420
64014552%
64
DrSkilla #EUNEDrSkilla #EUNE
63418255%
65
DissarDissar
63118554%
66
Dragen #EUNEDragen #EUNE
62910958%
67
Beaver Crabber #KłodaBeaver Crabber #Kłoda
62719952%
68
BobTheP3phileBobTheP3phile
61911059%
69
muruj dziure #EUNEmuruj dziure #EUNE
6148260%
70
PRISM #GIGGAPRISM #GIGGA
6118957%
71
Vasyx #666Vasyx #666
6097860%
71
jądra #EUNEjądra #EUNE
60926251%
73
Fame #2424Fame #2424
60812361%
74
Klopsik #EUNEKlopsik #EUNE
6018663%
74
RaccoonGirl2002RaccoonGirl2002
60119249%
76
DJENA ILI SMARTDJENA ILI SMART
60013656%
77
REXrider #katasREXrider #katas
58735253%
78
Frenkiee #EUNEFrenkiee #EUNE
5818560%
79
Ηellas23Ηellas23
57311858%
80
ESZKERE XDESZKERE XD
5729266%
81
Kyodai WolfKyodai Wolf
57122554%
82
Chef He3ShOtChef He3ShOt
5668259%
83
insectinsect
5636568%
84
SeeuToniSeeuToni
55512259%
85
dodonadodododonadodo
55425951%
86
heimer po wybuhuheimer po wybuhu
54710658%
87
ψ Her Kitten ψψ Her Kitten ψ
53611871%
88
BlackIGuNBlackIGuN
5307775%
89
Adela Andromeda #EUNEAdela Andromeda #EUNE
5247962%
90
Frozen Sovereign #ICEDFrozen Sovereign #ICED
5069260%
91
NastanNastan
50210856%
92
Z I #firstZ I #first
49514653%
93
bby kittenbby kitten
4945961%
94
Adaś #444Adaś #444
49114353%
95
FΘXY #1v9FΘXY #1v9
4848153%
96
MeeTeeMeeTee
4759251%
97
OrcusOrcus
47411254%
98
smerf goldasmerf golda
47010957%
99
Goldrin #LaňkaGoldrin #Laňka
46612154%
100
MATA AIA MOARTAMATA AIA MOARTA
46014653%
MiejsceDrużynaPunktyRozegrane meczeWygrane

Ostatnia aktualizacja: 2024-02-24 06:05:08

Ranking Overwatch

Poz.DrużynaRozegrane meczeWygrane
1
Pietjes13Pietjes13
1,187627
2
TheGootTheGoot
1,212609
3
SisSis
1,185569
4
HaohHaoh
1,004505
5
BarbazulBarbazul
919478
6
USELESSUSELESS
952466
7
PapiPapi
917464
8
ƁEARƁEAR
907463
8
CloudCloud
876463
10
ravenraven
930456
11
AngelAngel
905447
12
Supp0r7Supp0r7
887445
13
ZetaZeta
857440
14
Musaiz333Musaiz333
802433
15
FlizzashXDFlizzashXD
800423
16
TofuPieceTofuPiece
806420
17
fiendishfiendish
814419
18
ZerxysZerxys
821418
19
SalmonSalmon
812417
20
quackquack
764412
21
mahqzjmahqzj
801410
22
TacticalTonyTacticalTony
755400
22
AnotherAnother
795400
24
angelicangelic
794399
25
awexisawexis
734394
26
ShmurdaShmurda
718393
27
RakattackRakattack
722392
28
SadeSade
744390
29
REVOLUTIONREVOLUTION
707388
30
ScarfaceScarface
738378
31
FritoFrito
703377
32
MikleoMikleo
718374
32
ChiefUNOChiefUNO
706374
32
JOHNWIIIICKJOHNWIIIICK
795374
32
ZombiechyZombiechy
721374
36
andreaspetandreaspet
688373
37
NeutralOuijaNeutralOuija
796372
38
Nickst3rNickst3r
740366
38
tarzanDoidotarzanDoido
711366
40
J4keJ4ke
716362
40
SilvocSilvoc
701362
42
m1ndlezzzm1ndlezzz
717360
42
SteeVurkelSteeVurkel
722360
44
すぱこすぱこ
666355
45
LockeLocke
703352
45
eternaleternal
667352
47
ItzzBigMickyItzzBigMicky
710351
48
MelodyMelody
689350
48
MetroMetro
734350
50
pineopineo
723348
51
icedancericedancer
674345
52
Daltoosh66Daltoosh66
640344
53
XenoXeno
685343
53
noodlenoodle
663343
55
aologaolog
676342
56
NagNag
673341
57
L44M4TTVL44M4TTV
680340
57
GOGETAGOGETA
704340
57
IrononameIrononame
684340
60
MesjaszMesjasz
667338
60
memorymemory
669338
62
LatenciLatenci
650337
63
leahleah
634336
64
YareYareYareYare
654334
65
Absolut0fAbsolut0f
671333
66
Elvis27903Elvis27903
653332
66
rogernutrogernut
687332
66
yerziyerzi
659332
69
なかのこうだいなかのこうだい
675331
70
PlayerPlayer
624329
70
Rec6taRec6ta
653329
70
diabLewdiabLew
661329
73
aw0k3naw0k3n
630328
74
DimiselordDimiselord
555327
75
TeleTele
618326
75
GeistGeist
609326
77
JusJus
621324
77
smoleggosmoleggo
645324
77
BREDUUUKBREDUUUK
627324
80
participantparticipant
669323
81
RibosomeRibosome
661322
81
NevinoNevino
633322
83
EasyIceEasyIce
615321
83
MirninaMirnina
631321
85
MarionetteMarionette
623320
86
転生したら転生したら
649319
87
修羅パンツ修羅パンツ
593318
88
charincharin
622317
88
RoboGhostRoboGhost
581317
90
ChiChi
656314
91
LuckyOWLLuckyOWL
599312
91
ĔŊĐĔŶŜǺŶĔŊĐĔŶŜǺŶ
603312
91
VectrussVectruss
591312
94
takotako
665311
94
RyuuKinRyuuKin
585311
94
HUNT3RHUNT3R
597311
97
HZKmamekunHZKmamekun
584310
97
AURORAAURORA
587310
99
PuroPODERPuroPODER
649309
100
hocuxpocuxhocuxpocux
577307
MiejsceDrużynaRozegrane meczeWygrane

Ostatnia aktualizacja: 2024-05-29 01:05:03

Ranking StarCraft 2

Poz.DrużynaPunktyWygranePrzegraneMMR (Matchmaking Rating)
19IIIIIIIIIIII124138216110
11LiquidClem230970436364
3lllIlllIllIl3206277966842
4llllllllllll268996316774
5DieMauer1861119586702
6HeroMarine2969194576546
7SKillous28061411006493
8Talentless29021601256462
9trigger27472071256441
10LiquidMaNa28504542646369
12Lambo28742271266352
13Astrea179563406347
14ProtossFan56521146338
16BattleB26612371916212
17SortOf2526147736156
18IlIlIlIlIlIl228663516136
20PaidActor76141196083
MiejsceDrużynaPunktyWygranePrzegraneMMR (Matchmaking Rating)

Z Coca-Colą za pan brat

Jeszcze do niedawna wyobrażano sobie, że największy turniej w gry komputerowe będzie odbywał się w czyimś pokoju i weźmie w nim udział trzech – no góra, pięciu zapaleńców. A puchar dla zwycięzcy w tym przypadku zastąpi myszka zakupiona w markecie. Na początku tak właśnie było. Ale wszystko tylko trwało chwilę zanim nastąpił prawdziwy boom na gry komputerowe. Dzisiaj e-mecze transmitowane są w Internecie, a także i w telewizji. Zdarzają się seanse w salach kinowych. Mecze przyciągają widownię z całego świata, która chce zobaczyć swoich ulubionych zawodników na żywo.  Nagrody sięgają kilku milionów dolarów za np. Mistrzostwa Świata – i są to pieniądze realne. Elektroniczne gwiazdy sportowe biorą też udział w reklamach Coca-Coli czy Gillette.

E-sport, czyli co?

E-sport jest skrótem od angielskiej nazwy electronic sport. Polega na rywalizacji ludzi w grze. E-sport nie polega jednak na rekreacyjnym graniu w gry komputerowe. Nie jest bowiem formą zabawy.  Gracze traktują go zawodowo i wyczynowo. Co różni go od normalnego sportu? Przede wszystkim jest to sposób prowadzenia rozgrywki. W piłce nożnej są prawdziwi zawodnicy, którzy biegają za piłką i starają się poprzez swoje umiejętności pokonać przeciwnika. Mecz odbywa się na stadionie przy dopingu tysięcy kibiców. W e-sporcie dwóch lub więcej graczy zasiada natomiast  przed komputerem lub konsolą. Też walczą o zwycięstwo. I tutaj są rzesze kibiców, którzy oglądają pojedynek i dopingują swoich faworytów. Gracze muszą wykazać się ogromnymi umiejętnościami i znajomością nowoczesnej technologii, by w rozgrywkach trafić na szczyt. E-sport wymaga żmudnych treningów, opracowywania taktyki, analizy przeciwników. Profesjonalni gracze otrzymują również wynagrodzenie i to realne. W takim podejściu e-sport spełnia wszelkie wymagania prawdziwego sportu. Również w e-sporcie wszystkie rozgrywki mają konkretne regulaminy. Dotyczą one sprzętu, warunków zwycięstwa, jak również i sposobu przeprowadzenia rozgrywek.

Na początku e-sportu

Historia e-sportu ma swój początek w 1995 roku. Wtedy odbył się znany turniej w grę Doom. Miał on miejsce podczas wydarzenia Deathmatch `95. Event zorganizował Windows dla developerów gier komputerowych. Zwycięzcą zawodów został Dennis „Thresh” Fong – pierwsza gwiazda e-sportu. W nagrodę zdobył komputer o wartości 10 tysięcy dolarów. W 1997 roku ponownie został zwycięzcą kolejnego turnieju. Tym razem były to rozgrywki Red Annihilation. W tym turnieju zawodnicy rywalizowali w grze Quake. Fong w nagrodę otrzymał Ferrari 328 GTS. Sponsorem samochodu był Johna Carmack – jeden z twórców gry. Jak się okazało turniej z 1997 roku był przełomowy dla popularności i rozwoju e-sportu. Wtedy zaczęły powstawać słynne ligi komputerowe oraz gry.  Narodziły się Warcraft i Starcraft. Wszystko jednak rozwijało się dość wolno. Prawdziwy wstrząs nastąpił w roku 2009. Miało to miejsce tuż po słynnym kryzysie. Był to czas, gdy rynek gier komputerowych uznano w zasadzie za przeinwestowany oraz zdecydowanie przereklamowany biznes. Dziwnym trafem nastąpił nagły zwrot. Na rynku pojawiły się bowiem nowe gry takie jak: League of Legends. Grę uznano za jedną z prekursorek rozwoju tej branży. Bardzo znaczący wpływ na popularność i rozwój gier komputerowych, a w tym i samego e-sportu miały również serwisy streamingowe. Jednym z nich był nieczynny już Own3d.tv. To tutaj młodzi ludzie mogli zaprezentować swoje niezwykłe umiejętności. Serwisy był też miejscem spotkań dla profesjonalnych e-sportowców z ich fanami. Z możliwości bezpośredniego spotkania w sieci ze swoim idolem zrodziła się popularność e-sportu. Podczas transmisji e-sportowego gracza można spokojnie z nim porozmawiać lub nawet zagrać. E-sportowi zawodowcy są po prostu bliżej zwykłych ludzi. A ich fani mogą się dowiedzieć, że swój sukces osiągnęli dzięki bardzo ciężkiej pracy. Obecnie turnieje e-sportowe potrafią przyciągnąć przed telewizory czy komputery miliony ludzi z całego świata.

Popularne gry wśród zawodowych graczy

Rynek gier jest olbrzymi. Ale należy wiedzieć, że nie wszystkie gry będą wykorzystywane w rywalizacji na szczeblu zawodowym. Do najpopularniejszych gier, w które grają gracze profesjonalni, a które są wykorzystywane na turniejach e-sportowych, przede wszystkim należą:

  • Counter Strike: Global Offensive - jest to gra od Valve. Stworzyli ją ludzie, którzy są odpowiedzialni za platformę z grami Steam. Counter Strike: Global Offensive to zdecydowana, dynamiczna gra typu First Person Shooter. Jest to strzelanina, w której bierze udział bohater i jest widziana jego oczami. Gra jest bardzo popularna i przyciągnęła do siebie miliony osób pochodzących z całego świata. Jej zasady nie są skomplikowane. W grze są dwie drużyny. Drużyna terrorystów ma za zadanie wysadzić jeden z celów. Natomiast antyterroryści muszą powstrzymać terrorystów.
  • League of Legends – jest chyba jedną z najbardziej rozpoznawalnych gier na świecie. Nagrody w organizowanych turniejach sięgają zawrotnych sum, dochodząc do kilku milionów dolarów. Rozgrywka w tej grze to pojedynek dwóch drużyn. W jednej drużynie występuje pięciu graczy. Używając postaci, które mają ponadprzeciętne umiejętności mają za zadanie zniszczyć bazę wroga.
  • Dota 2 – należy do gatunku gier MOBA, tak samo jak wyżej opisana League of Legends. W tych grach drużyny walczą o zniszczenie bazy przeciwnika. Jest mniej popularna od League of Legends. Jednak ta gra oferuje największe nagrody dla graczy, którzy biorą udział w najważniejszych zawodach.
  • Starcraft – to prawdziwa już gra legenda. Polega na opracowaniu odpowiedniej strategii czasu rzeczywistego. W tej grze gracze muszą odpowiednio rozbudowywać swoją bazę. Mają więc za zadanie tworzyć jednostki w taki sposób, aby móc pokonać swojego przeciwnika.
  • Hearthstone – jest to przykład gry karcianej, która powstała na bazie uniwersum Warcrafta. Tutaj za pomocą odpowiednio ułożonej talii, należy zniszczyć karty przeciwnika. W ten sposób swojego rywala gracz doprowadza do spektakularnej porażki.

Jaka jest przyszłość e-sportu?

E-sport nie zwalnia. Wręcz można stwierdzić, że im dłużej istnieje, tym bierze większy rozpęd. Właściwie każdy człowiek o nim słyszał. Nawet nikogo specjalnie nie dziwi, że powstają klasy o profilu e-sportowym. I nic nie wskazuje na to, by wirtualna rzeczywistość miała w jakikolwiek sposób się zatrzymać.

Ocena artykułu
4.2/5 (głosów: 5)