Data dodania: 15 maja 2020 r. / Aktualizacja: 15 maja 2020 r.

Najszybsze serwisy w historii tenisa

Szybki serwis tenis Szybki serwis tenis

Historia tenisa składa się przede wszystkim ze spotkań, meczy i turniejów oraz tego, co się na nich działo, dzieje i dziać będzie. Serwisy są jedną z ważniejszych części tej układanki. A tenis obfituje w rekordy szybkości. Jakie były więc najszybsze serwisy w historii tenisa? Do kogo należały? Kto jest uznawany za najszybszego tenisistę świata?

Zawodnicy o serwisach, jak błyskawice

Jest ich zaledwie kilku, ale serwują naprawdę z oszałamiającą siłą i prędkością. Są to:

  • John Isner – to zawodnik, który ma jeden z najsilniejszych serwisów na świecie. W 2016 roku, podczas Pucharu Davisa, John Isner posłał na kort piłkę z prędkością 253 km/h.
  • Ivo Karlovic – jest zawodnikiem, który raczej powinien grać w NBA, niż serwować na tenisowych kortach. Wszystko to za sprawą jego słusznego wzrostu, czyli 211 cm, które zawodnikowi wcale nie przeszkadzają w szaleństwach na światowych kortach. Wzrost dla tego tenisisty jest zdecydowanym atutem, który zresztą bezlitośnie wykorzystuje podczas gry. Jest jednym serwisowych rekordzistów, ponieważ piłka po jego uderzeniu osiągnęła maksymalną prędkość 251 km/h.
  • Samuel GrothAustralijczyk może nie wyróżnia się atletyczną sylwetką, nie należy też do najwyższych zawodników, ale to właśnie on ustanowił rekord szybkości lotu piłki po uderzeniu serwisowym. Samuel Groth mierzy 193 cm, co wcale mu nie przeszkadza uderzać celnie i silnie. Najszybsze uderzenie posłało piłkę na połowę przeciwnika z prędkością 263 km/h! Australijczyk ustanowił swój rekord w 2012 roku podczas turnieju ATP w Busan .
  • Sabine Lisicki – kobiety tenisistki wcale nie są gorsze od panów. Najszybszy zarejestrowany serwis kobiecy wykonała niemiecka tenisistka Sabine Lisicki. Serwis miał miejsce podczas turnieju na Bank of the West Classic. Lisicki zaserwowała piłkę z oszałamiającą prędkością 210, 779 km/h. To zdecydowanie lepsza prędkość niż ta, z którą serwuje większość mężczyzn.
  • Kolejnymi kobietami, które serwowały z prędkością przekraczającą 200 km/h to siostry Williams. Venus dała popis podczas US Open w 2007 roku i posłała piłkę na pole przeciwniczki z prędkością 207,6 km/h. Gorszą nie okazała się jej siostra. Serena Williams podczas Australian Open z 2013 roku zaserwowała z prędkością 207 km/h.
Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 2)